Noc s Andersenem

Dne 29. 4. 2019 se naše škola již druhým rokem zapojila do mezinárodního projektu na podporu dětské četby.

V knihovnách a školách po celém světě nocovali mladí čtenáři. Pro naše žáky jsme připravily hru stopovaná – úkoly je seznámily s některými kmenovými autory nakladatelství Albatros, které letos slaví 70. narozeniny. Cesta nás zavedla do rozvadovské knihovny, kde žáci mohli prostřednictvím vědmy, uspořádat malý rozhovor se samotným slavným pohádkářem H. CH. Andersenem. Poté si prohlédli knihovnu a nadšení čtenáři se mohli zaregistrovat a vypůjčit si knihy. Poděkování patří Martině Klimpel a Naděždě Šestákové, které byly ochotné s námi strávit část odpoledne a nechaly se vtáhnout do naší hry.

Uvařili jsme si dobrou večeři a zbylo nám i něco na zub včetně sladkého pečiva k snídani. Děkujeme maminkám, zvláště Nikole Strnadové, která nám již tradičně připravuje dobroty na naše četné akce.

Nechybělo ani večerní čtení a vytoužený bobřík odvahy. Na poklidné večerní procházce nás překvapil stín velké osoby se psem, který nás tiše pozoroval od křížku nedaleko hřbitova. Byl to snad sám tajemný lesník Blitzard z rozvadovských pověstí? To s jistotou nevíme, ale všechny děti i paní učitelky byly moc statečné. A my děkujeme tajemné postavě za společnost. Pak už jsme zalezli do spacáků a spali a spali…. a dobře se nám spalo! Tak zase příští rok…

NxyzAxyzSyxzHyxzLyxzEyxzDyxzAyxzNyxzOyxzU!

Vytisknout E-mail