Kniha - nejlepší přítel člověka

Celý páteční projektový den se nesl v duchu motta "Kniha -  nejlepší přítel člověka". Čtení je totiž velmi prospěšné. Rozšiřuje slovní zásobu, zlepšuje paměť, ale zažene i nudu.

Ráno jsme přivítali kamarády z Přimdy a Hošťky, kteří se s námi přijeli utkat ve čtenářských dovednostech. Všichni čtenáři byli šikovní a opravdu zaslouží pochvalu. Nejlepší výkony byly ohodnoceny cenou, sladkou odměnou a vítězové si domů odnesli na památku hezkou knihu.

Žáci, kteří nesoutěžili, se ve třídě naplno věnovali projektovému vyučování. Plnili zajímavé úkoly spojené právě se čtením a čtenářskou gramotností, dokonce si zahráli i na spisovatele, když společně vymýšleli pohádkový příběh. K odpočinku nám posloužil na koberci vytvořený "čtenářský koutek" s knihami ze školní knihovny. Knihy jsme nejen četli, ale také jsme si o nich společně povídali. Někteří z nás se kromě čtenářů, spisovatelů a vypravěčů stali také ilustrátory. 

Po skončení čtenářské soutěže jsme návštěvu provedli po škole, vše jsme jí ukázali, společně jsme si pochutnali na připravených dobrotách a i když se nám  moc nechtělo, museli jsme se s kamarády pro dnešek rozloučit. 

Celé dopoledne strašně rychle uteklo a my se už nemůžeme dočkat dalšího dnešního programu - Noci s Andersenem :-)

Vytisknout E-mail