Lesní dobrodruzi

Během celého školního roku jsme podnikali vycházky do přírody a hlavním cílem bylo prozkoumávat les všemi smysly.

S průzkumem lesa dětem opět pomáhali vlastnoručně vyrobení malí lesní "Ponožkoví průvodci". Novou motivací pro ně pak byli "Lesní skřítci", s nimiž doplňovali chybějící informace v "Lesním lexikonu". Zjistili jsme, jak les voní a chutná, zkoumali jsme očima, ušima, vše jsme si ohmatali. Poznávali život v lese během všech ročních období, seznamovali se s příklady závislosti organismu na prostředí. Děti už ví, na koho se v lese těšit, na co si dát pozor. Povídali jsme si o hierarchii i symbióze v lese.

Pravidelně jsme navštěvovali "náš" les, kde kromě krmelce už mají děti i svou klubovnu. Tu si společně budují a neustále vylepšují.

V neposlední řadě děti vyráběly ptačí krmítka, bádaly (např. pokusy s vejci, koloběh vody, životní cyklus žáby), hrály pohybové hry spojené právě s lesem a přírodou.

Za učení o přírodě v přírodě jsme získali "Lesní certifikát" a díky zapojení do programu "Les ve škole" se naše škola stala na jeden rok patronem 10m2 Nového pralesa na Ještědském hřebeni.

dobrodruzi_2024.jpg