Den dětí

V pátek ráno na žáčky na školní chodbě čekaly krátké zprávy vztahující se ke Dni dětí.

Všichni je s nadšením začali číst a  společně jsme diskutovali o tom, co nového jsme se dozvěděli. Věděli jste například, že Mezinárodní den dětí má dlouhou tradici a byl ustanoven s cílem upozornit na práva a potřeby dětí po celém světě?

Po svačince jsme se vydali na školní zahradu, kde už byla připravena "běhačka" a spolu s ní rozluštění tajné zašifrované informace. Ti starší v textu hledali odpovědi na otázky, mladší pak pátrali po správných dvojicích obrázků, které jim prozrazovaly potřebná písmenka.  Šifru vyluštili všichni společně jako jeden tým.

Velkou sladkou tečkou na závěr dopoledne byl zmrzlinový pohár, který pro nás přichystali v restauraci U Šilhů. Tuto dobrotu jsme od nich dostali k dnešnímu dni jako dárek a tímto jim moc děkujeme.

Velice jsme si dnešní hravé dopoledne užili a už se nemůžeme dočkat víkendových "Rozvadovských slavností"...