Brambory

K našim nejoblíbenějším akcím každoročně patří podzimní sklizeň brambor.

Rodina Horáčkových byla opět velmi laskavá, přenechala nám pár řádků, a tak se i letos mohli žáci na pole s radostí vydat.

Vyzbrojeni motyčkami a posilněni školní svačinkou se všichni pustili do práce s vervou. Každý přiložil ruku k dílu a společnými silami vykopávali brambory z řádků. Malí pracanti naplnili tři velké přepravky a byli tak zapálení, až je nakonec musely paní učitelky z pole vyhánět :-).

Jakmile byla všechna práce hotová, nastal čas na odměnu. Z vykopaných brambor jsme vybrali ty nejlepší kousky a opekli je v popelu. Právě když byly brambory připravené k snědku, přišli naši očekávaní kamarádi ze školky. Osolenou a máslem omaštěnou bramborovou pochoutku jsme si neskutečně vychutnali.

Počasí nám přálo, slunce svítilo a celé dopoledne rychle uteklo. Každý si navíc domů mohl odnést tolik brambor, kolik unesl, což bylo skvělým zakončením tohoto prima dne.

20240920 211224